După o știre din spațiul public, acesta spune că problema consumului de droguri a ajuns la un nivel îngrijorător.
Ceban: „Nu mai vorbim doar despre câteva cazuri izolate. Consumul și distribuția s-au răspândit chiar în preajma instituțiilor educaționale”, a subliniat Ion Ceban într-o emisiune TV.