Din aceeași ediție
Renato Usatîi conferință de presă totalizatoare după alegeri: Anunță că va arăta ce înseamnă opoziție adevărată, fără show, dar acum... pleacă într-o vacanță binemeritată la Dubai, până îi va fi validat mandatul de deputat
Usatîi: Toate inițiativele bune pentru cetățeni - le vom sustine, indiferent dacă vor veni de la partide de dreapta sau de stânga.
Deoarece este un pic de timp liber - voi merge la niște expoziții și întreprinderi. Așa că... cât așteptăm validarea mandatelor - eu voi merge la Dubai, în Finlanda și Suedia - să văd practicile sănătoase. Nu trebuie să ne rușinăm să le copiem pe cele bun.