„Casa Albă este un loc special, indiferent de unde vii. Ea întruchipează foarte multe și este cu adevărat minunată. Și mulțumesc pentru tot ceea ce s-a întâmplat astăzi. Am avut o zi foarte reușită și am purtat discuții importante, lucrând pentru a pune capăt uciderilor și pentru a opri războiul din Ucraina. Cu toții muncim pentru un singur scop, un scop foarte simplu.
Vrem să oprim uciderile, să rezolvăm această problemă. Tocmai am avut norocul să mă întâlnesc cu președintele Zelenski și să discutăm toate negocierile noastre. Am abordat multe subiecte, iar astăzi am purtat o discuție indirectă cu președintele Putin. Îl vom suna pe președintele Putin imediat după această întâlnire.”