Ion Chicu: E 6 august 2025. Sunt exact 80 de ani de la prima bombă atomică aruncată peste un oraș cu oameni.
Hiroshima. A urmat Nagasaki. Am uitat cu toții această lecție istorică tragică. E grav...

Ion Ceban: Celor din PAS le spun să nu se ocupe de „răket”.
Vă chem să vă luați labele murdare și să fiți, în primul rând, oameni. Nu distrugeți oameni, familii, businessuri, democrația, libera alegere, gândirea și nu distrugeți țara, în general.
De altfel, vorbiți despre valori europene la televizor, dar în realitate procedați total antieuropean și mișelește.