La un post TV din Azerbaidjan, Rusia și Putin au fost criticați direct pentru comportamentul imperialist. Mai mult, în discursul moderatorului se amintește cum rușii i-au tratat ca fiind de "sortul 2" pe toți cetățenii ex-membri ai Uniunii Sovietice.