„Suntem cu picioarele pe pământ” și „o să muncim mult pentru un rezultat bun”, astfel a comentat liderul Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS), Igor Grosu, declarațiile fostului ministru Andrei Spînu, care a îndemnat foștii colegi de formațiune să pornească în campania pentru parlamentare „cu mai puțin optimism”