1️⃣ Eu, de exemplu, am rămas stupefiată când am auzit asta. Nu, desigur, înțelegeam că nu suntem o prioritate în agendă, dar chiar așa? Pardon, asta este foarte, foarte grav.

2️⃣ Nu vi se pare ciudat că, mergând spre UE, Moldova pierde, să zicem, căile ferate în fiecare an. Asta nu cumva se întâmplă din cauza incompetenței celor care sunt la conducere?

3️⃣ Ce să mai vorbim de pensionari, eu merg prin magazine și văd cât e de scump. Cumpărături de primă necesitate — Doamne ferește!

4️⃣ Ne-am convins de asta deja de patru ani, zi de zi vedem acest lucru. Și ce ne va aduce nouă toată această poveste? Așa cum a spus domnul Demidețchi — ei bine, doamna Nistor va fi bine, la dânsa totul va fi bine (despre ministra Economiei)