Reacție Musk: Elon Musk a afirmat, sâmbătă, pe X că nu consumă droguri, a doua zi după ce un articol din New York Times a susţinut că miliardarul a consumat cantităţi mari de ketamină, ecstasy, ciuperci halucinogene şi medicamente în timpul campaniei prezidenţiale a lui Donald Trump, relatează AFP. „Ca să fie clar, eu NU iau droguri! New York Times minte cu neruşinare. Am încercat ketamina «pe reţetă» acum câţiva ani şi am spus-o pe X, deci nu este nimic nou. Te ajută să ieşi din perioadele întunecate, dar nu am mai luat-o de atunci”, a scris cel mai bogat om din lume pe X.