"Divorț" între Gheorghe Gonța și Renato Usatîi. Primul nu mai realizează interviurile săptămânale cu liderul Partidului Nostru. Înțelegerea dintre cei doi s-a încheiat în decembrie. Gonța a anunțat că va face periodic interviuri cu Natalia Morari și că urmează să-și lanseze propriul proiect pe Youtube. (...) Noua persoană care face interviuri cu Renato Usatîi este Vadim Stângaciu
Usatîi: „Eu am avut cu el o discuție, înainte de Anul Nou, în decembrie. Totul a fost decis încă în decembrie. Doar pentru că au fost sărbătorile, am avut mai multe călătorii și deplasări, s-a început emisiunea abia ieri. (…) În viață toți cresc, la unii apar unele dorințe, la unii ambiții – e normal. Noi doar nu am avut o înțelegere pe viață. Noi am vorbit de un an, până la alegerile parlamentare. (…) Nu s-a întâmplat nimic de care să-mi pară rău. (…) Proiectul s-a încheiat și astăzi sunt unele schimbări. Noi doar nu am avut un contract pe viață, dacă la un moment poate omul va vrea să meargă în politică…”, a spus Usatîi.