Din aceeași ediție
Purtătorul de cuvânt al premierului, Daniel Vodă: Este mai raţional să cumpărăm de pe bursă, decât să producem lumină la Cuciurgan
"Divorț" între Gheorghe Gonța și Renato Usatîi. Primul nu mai realizează interviurile săptămânale cu liderul Partidului Nostru. Înțelegerea dintre cei doi s-a încheiat în decembrie. Gonța a anunțat că va face periodic interviuri cu Natalia Morari și că urmează să-și lanseze propriul proiect pe Youtube. (...) Noua persoană care face interviuri cu Renato Usatîi este Vadim Stângaciu
Usatîi: „Eu am avut cu el o discuție, înainte de Anul Nou, în decembrie. Totul a fost decis încă în decembrie. Doar pentru că au fost sărbătorile, am avut mai multe călătorii și deplasări, s-a început emisiunea abia ieri. (…) În viață toți cresc, la unii apar unele dorințe, la unii ambiții – e normal. Noi doar nu am avut o înțelegere pe viață. Noi am vorbit de un an, până la alegerile parlamentare. (…) Nu s-a întâmplat nimic de care să-mi pară rău. (…) Proiectul s-a încheiat și astăzi sunt unele schimbări. Noi doar nu am avut un contract pe viață, dacă la un moment poate omul va vrea să meargă în politică…”, a spus Usatîi.