Din aceeași ediție
Milioane în vânt! Cum ignorăm șansa de a avea o Moldovă Digitală. O știre TV8 arată că există mai multe instituții publice, cu servicii digitalizate peste 50%, însă nu au avut nicio solicitare online
Camera de Comerț și industrie a investit, cu ajutorul partenerilor externi, circa șapte milioane de lei pentru a-și digitaliza serviciile. Oamenii preferă însă ghișeele, nu doar din neștiință, ci și pentru că unele instituții ale statului nu recunosc certificatele emise electronic.
O altă instituție care și-a digitalizat serviciile în proporție de peste 75%, inclusiv și pe cele care au „zero” solicitări, este Agenția pentru Proprietate Intelectuală (AGEPI).
Europa, agățată din nou de gazele ruseşti. Importurile de gaze lichefiate ruseşti vor atinge un nivel record în 2024
Marian: Evoluția energiei regenerabile în țara noastră în ultimii ani - majorare de aproape 6 ori a ponderii regenerabilelor în total consum