”Show de prost gust”. Reacția Agenției Proprietății Publice la declarațiile investitorului privat „Gările Auto Moderne”
Pe 17 decembrie 2018, a fost semnat contractul de concesiune a autogărilor cu SRL „Gările Auto Moderne”, valabil pe o perioadă de 25 de ani. Conform angajamentelor contractuale, partenerul privat urma să modernizeze 30 de gări și stații auto în termen de maximum trei ani, angajament pe care nu și l-a îndeplinit. Ulterior, în vara anului 2022, contractul de parteneriat public-privat pentru modernizarea autogărilor a fost rezoluționat din cauza neprezentării garanției de bună execuție și neîndeplinirii planului de investiții asumat.
Din aceeași ediție