Perciun: "La liceu, vrem să avem posibilitatea ca, din 30 de ore pe săptămână, 15 să fie disciplină obligatorie, iar 15 să fie la alegere. Practic, jumătate din tot ce învață un elev la liceu să depindă de el și clasa lui".