Schimb de replici între PAS și MAN, după ce o întreprindere municipală a anunțat filmările unui proiect media. Regia „Autosalubritate” a anunțat marți, 30 ianuarie, că demarează filmările pentru un nou proiect media. Întreprinderea Municipală a evitat să spună despre ce este vorba, însă a îndemnat chișinăuienii să fie „pregătiți pentru ceva interesant”. Postarea a fost distribuită și comentată de mai multe persoane, inclusiv de deputatul PAS Alexandr Trubca. Parlamentarul a acuzat municipalitatea că nu găsește bani pentru proiectele sociale, dar că găsește, în schimb, pentru „filmulețe despre autosalubritate”. „Așa și trăim”, a scris Trubca, care a fost acuzat, la rândul său, că ar induce lumea în eroare