Reacția lui Radu Marian: Păi ce le ziceți la restul companiilor din țară care nu sunt în ZEL și care plătesc toate taxele și nu au niciun fel de reduceri/ facilități? De ce cineva pe intern trebuie să fie avantajat? ZEL este util pentru a crește competitivitatea noastră la export și este logic în oferi facilități la export. Dar dacă o companie produce în ZEL (având tot felul de facilități) și vinde pe teritoriul Republicii Moldova, această are un avantaj nemeritat față de companiile care nu sunt în ZEL. Chiar așa de greu asta de înțeles?