Perciun: "Nu o dată am solicitat autorităților municipale să se abțină de la utilizarea sistemului în jocuri politice. Profesorii și directorii merită mai mult decât rolul de portavoce pentru justificarea eșecurilor primarului".

Perciun îndeamnă toți directorii și profesorii din municipiu să se abțină de la distribuirea falsurilor și a mesajelor politice: Asta dăunează credibilității dumneavoastră personale, credibilității sistemului și înveninează comunitățile pe care le reprezentanți.