Podul de la ieșirea din Bălți, redeschis. E vorba despre podul rutier pe drumul M5 km 133
Ministrul Spînu: „A fost un proiect foarte complicat din punct de vedere tehnic: au fost demolate zidurile care erau într-o stare precară și nu mai făceau față sarcinii și au fost turnați aproape 7.000 de m3 de beton și 5.278 de tone de mixtură de asfalt.