Emisiunea "Să vă văd mândri": Renato Usatîi spune că autoritățile intenționează să cedeze teritoriul pe care e amplasat spitalul Toma Ciorbă pentru un sediu ONU în Moldova: "Terenul deja a fost promis de către autoritățile noastre și acest lucru urmează să se întâmple după Revelion. În alte țări deja s-ar fi protestat masiv", spune sursa