Site-urile guvernamentale din Moldova au fost indisponibile mai bine de o oră, ieri seara, pe 17 decembrie. Precizările Serviciului pentru securitate cibernetică: „Vă informăm că, nu a fost vorba de un atac cibernetic asupra infrastructurii guvernamentale, dar au fost înregistrate dificultăți tehnice care au cauzat lucrul instabil al transportului de date. Incidentul nu a avut la bază atacuri cibernetice externe sau interne”