(…) Maia Sandu cere salarii mai mari pentru primari: „Cu salarii derizorii nu poți să conduci o localitate”

(…) Dodon: Maia Sandu cheamă primarii la fourchette, cred că vor fi și 50 gr. Va sta țarița pe tron și hai, veniți la poklon, se lansează în prezidențiale