Din aceeași ediție
Sandu, la Forumul primarilor: „Nu trebuie să ne unească o ideologie politică, dar este esențial să ne ghidăm de niște valori umane de bază: să nu furi, să nu lucrezi împotriva neamului tău”
(…) Maia Sandu cere salarii mai mari pentru primari: „Cu salarii derizorii nu poți să conduci o localitate”
(…) Dodon: Maia Sandu cheamă primarii la fourchette, cred că vor fi și 50 gr. Va sta țarița pe tron și hai, veniți la poklon, se lansează în prezidențiale