ZdG a decis totuși să semneze contractul de distribuție cu Poșta Moldovei, chiar și după creșterea tarifelor cu 340%: "Miercuri, 6 decembrie, ZdG a decis să semneze contractul cu Poșta Moldovei, insistând ca abonamentul pentru persoanele vulnerabile să coste 5,8 lei per exemplar, chiar dacă din acest abonament toți banii urmează să ajungă la poștă. Nu vom reuși să facem tradiționalele reduceri de Ziua Abonatului, căci nu avem din ce reduce, dar încurajăm Poșta Moldovei să ofere oamenilor reduceri în această zi. "