„Încep să fiu de acord cu Vladimir Rudolfovici (Soloviov). Dar nu aș bombarda Polonia acum. Încă nu am negociat cu ei”, a spus Evstafiev, potrivit unui fragment din dezbatere, postat pe X, fostul Twitter. „I-aș lovi pe români. Și știți de ce? Au devenit prea aroganți”, a continuat politologul.