Promisiunea ministrului educației, Dan Perciun, capătă contur. La Chișinău va fi creat primul Institut Național pentru Educație și Leadership. În cadrul instituției, vor activa 17 angajați care în anul 2024 vor forma o rețea din circa 1000 de mentori, salarizați adițional, aleși din rândul celor mai buni profesori