Tot în această perioadă, trustul lui Plahotniuc se reorganizează și planifică să-și reînceapă activitatea în scurt timp. Toți angajații Prime, Publika, etc, trimiși forțat acasă la începutul lunii mai (televiziunile lui Plahotniuc nu produc conținut de mai bine de 3 luni), sunt chemați la muncă. Au fost chemați inclusiv angajații din România, care se ocupau de coordonarea GMG.
~~Winter is coming~~ Vin alegerile 😀