Primăria Capitalei a desființat cel puțin 2 treceri de pietoni



A fost semnalizată suplimentar trecerea de pietoni aflată în imediata vecinătate a unei școli, cu o insulă (semnalizată, dar fără înălțare) în mijlocul drumului



A fost interzisă în totalitate virarea la stânga pentru șoferii care circulă spre direcția Centru. Astfel, șoferii care vin de la Sculeni/Buiucani, nu mai pot intra direct spre zona Zity Mall / Fourchette / McDonalds și NU mai pot face întoarcerea spre clădirile de birouri din zonă. Aceștia trebuie să parcurgă tot drumul până la sensul giratoriu de la str. Creangă/Topaz, care este deja aglomerat în orele de vârf, pentru a întoarce.