O problemă majoră este lipsa de personal în cadrul Poliției de Frontieră și, mai ales, la Aeroport, spune fostul polițist. „Ei muncesc foarte mult, ei muncesc intensiv pentru a acoperi lipsa de personal. Pot să fie și supraobosiți”, mai spune fostul polițist. „Au liber între ture doar 24 de ore, dar ar trebui să aibă 48 de ore, conform regulamentului”, a mai adăugat acesta.