Dar este o problemă despre care nu știu de ce nu vorbesc autoritățile. Când a preluat controlul asupra AIC, Șor, ca să-și mărească spațiul pentru duty-free și sala de așteptare pentru călătorii care pleacă a mutat despeceratul Poliției de frontieră cu vreo 300 de m. În acel dispecerat pe timpuri era și o cameră pentru persoanele agresive, pentru cei în stare de ebrietate. Încă pe timpul când era Corneliu Groza șef la Poliția de frontieră, s-a pus problema ca despeceratul să fie întors și să existe camera de reținere. Astăzi ei au un acvariu de sticlă la etajul 2 unde stă un singur polițist. Problema e că nu am auzit nicio recomandare în acest sens nici din partea domnului Vasiloi, nici din partea ministrei de interne”, a opinat Renato Usatâi.