Din aceeași ediție
Între timp, pe rețelele de socializare a pornit un val de furie a pasagerilor, cu referire la serviciile prestate
Nata Albot: Ei nu doar vă dau peste cap călătoria, dar și vă lasă cu sentimentul amar că sunteți cetățeanul unei țări din lumea a treia.
Un alt pasager spune că nu a putut ajunge acasă timp de 2 zile, plătind banii proprii pe hoteluri: "2 zile din viață eu am fost prizonierul acestei companii. Fără voia mea, dar încă și pe banii mei"
Iar pe TikTok internauții creează filmulețe unde condamnă atitudinea operatorului