1️⃣ Telegram nu permite formate diferite și sunt limitat la instrumentele de conținut, pe care deja le cunoașteți foarte bine

2️⃣ Din 36 000 abonați, avem puțin peste 100 de persoane care susțin lunar financiar existența acestui canal. Adică mai puțin de 1% din cei care îl urmăresc

Mărturisesc, în ultimii 2 ani am avut de câteva ori pornirea de închide canalul - consumă timp și îmi face o "gaură în buzunar" ce variază lunar de la 400 la 800 euro. Asta deși, chiar asta, produce o satisfacție de multe ori. Cu toate avantajele și dezavantajele lui, nu simt că închiderea lui din cauza monetizării modeste ar fi soluția indicată. De luni de zile, mă tot gândesc, ce ar trebui să fac, pentru ca investițiile vs venituri să fie cel puțin = 0, fără ca să vă spun în fiecare zi despre importanța donațiilor, lucru pe care îl evit cât de mult cu putință, pentru că nu mă simt confortabil în postura asta.