Dodon: Ieri a fost o zi importantă pentru Mișcarea Socialiștilor. Am acceptat să revin la conducerea PSRM. Toate declarațiile mele de azi înainte vor fi și declarațiile socialiștilor. Au fost multe discuții în ultimul timp, că se lichidează, că se dezmembrează, noi am avut mulți care ne îngropau politic. Dar haideți să spunem franc că azi echipa socialiștilor este unica care poate fi la guvernare în locul echipei Maiei Sandu și a ei personal.