Din aceeași ediție
Sergiu Stanciu a fost numit șef la Arena Chișinău
RESTART la PSRM, cu Igor Dodon în frunte. Vlad Batrâncea, conferință de presă împreună cu Igor Dodon, după ce ultimul a fost ales secretar executiv al PSRM: "A fost o ședință bună, de consolidare a echipei interne. Suntem o echipă, o familie. Am făcut față la diferite încercări de a destabiliza partidul și a ne elimina. Am știut să menținem echipa. Echipa noastră rămâne echipa decisivă, vom decide procese politice importante"
Dodon: Ieri a fost o zi importantă pentru Mișcarea Socialiștilor. Am acceptat să revin la conducerea PSRM. Toate declarațiile mele de azi înainte vor fi și declarațiile socialiștilor. Au fost multe discuții în ultimul timp, că se lichidează, că se dezmembrează, noi am avut mulți care ne îngropau politic. Dar haideți să spunem franc că azi echipa socialiștilor este unica care poate fi la guvernare în locul echipei Maiei Sandu și a ei personal.