Vor protesta la Primărie. Deputata partidului „Șor”, Marina Tauber, a anunțat în cadrul unei conferințe de presă că „protestatarii” au oferit conducerii țării șapte zile pentru a da un răspuns revendicărilor de a achita integral facturile pentru energie, gaz și căldură. Simpatizanții „Șor” planifică un nou protest pentru ziua de 28 februarie, în fața primăriei Chișinău