Ilan Șor spune că protestele din centrul Chișinăului „au luat o pauză tehnică”: Sunt mai multe motive, a explicat Șor. Cel din urmă a mai adăugat că în curând partidul va reveni la acțiunile de protest. Acestea, potrivit lui, vor fi „dure” și vor duce „inevitabil la demisia guvernării”
Totodată, acesta a spus că a vorbit zilele trecute cu Plahotniuc, pe care l-a lăudat pentru calitățile sale organizatorice, spunând că "oamenii trăiau mai bine în vremea lui, decât acum".