Maia Sandu despre contractul cu MGRES: Am câteva întrebări în raport cu condițiile în care s-a semnat. Nu este suficientă claritate. O să discut cu Guvernul și, sigur nu a fost o comunicare promptă, care să explice lucrurile din start, care să nu lase spații de interpretare, spații de acuzații, că toată lumea trebuie să aibă încredere că această tranzacție este cea mai bună care putea fi obținută în aceste condiții