Gazprom anunță VA CONTINUA SĂ livreze gaz prin Ucraina către Moldova. Într-un comunicat, compania declară că s-a lămurit cu rezervele noastre de gaz din Ucraina și a decis să nu mai reducă livrările, planificate începând de azi, așa cum anunțase anterior. În comunicatul oficial, rușii spun că "partea moldovenească ar fi înlăturat problemele"