Alexandr Slusari critică remanierile guvernamentale de azi: Gaibu timp de 15 luni s-a luptat cu zonele economice libere, și-a bătut joc de producătorii autohtoni și a chemat populația să se adapteze la scumpiri, iar Alaiba a creat un haos la Consiliul Concurenței și la Agenția Națională pentru Soluționarea Contestațiilor. După aceasta mimare de remanieri eu cred că este vitală intervenția doamnei Sandu. Spre deosebire de corul altor persoane, mulțe dintre care au interese de a destabiliza situația în țara, eu nu chem la demisia imediată a Guvernului