Creșterea prețurilor provoacă probleme și la Bălți. Municipiul Bălți riscă să rămână fără apă și canalizare, susține primarul: „Întreprinderea „Aqua Nord” Soroca nu-și poate plăti datoriile pentru consumul de energie electrică”
De mâine, Bălțiul ar putea rămâne fără apă. Grigorișin: „Doi agenți economici se ceartă între ei, iar 120 mii de oameni suferă”