Se încinge lupta pentru primărie? Primarul Capitalei Ivan Ceban a lansat acuzații grave aseară la TV în adresa ministrului Andrei Spînu și a șefului MoldovaGaz, Vadim Ceban. Acesta i-a acuzat că au pus la cale o schemă și fură gaz. Ceban a pomenit și de un oarecare William care i-ar fi învățat pe cei 2 cum să cumpere gaz în fiecare zi pe bursă, și nu săptămânal, fără a explica ce e greșit în asta
Ceban nu a prezentat nicio dovadă, spunânând că are toată informația pe foaie, pe care o va prezenta publicului.