Din aceeași ediție
Primarul Capitalei, Ivan Ceban, a condamnat repetat războiul din Ucraina și a numit Rusia stat agresor. Declarația sa vine după insistența auditoriului de la Youth Forum de a afla părerea sa referitor al acest subiect
Mai mult, Ceban s-a arătat deranjat că și-a exprimat poziția la acest subiect de mai multe ori, dar din cauza "mass-media care manipulează, publicul încă nu știe acest lucru".