Poliția cere din nou Primăriei Capitalei să se implice în oprirea protestelor P. Șor din cauza fărădelegilor
Reacția lui Ceban: Se dorește ca toată responsabilitatea pentru încălcările din faţa Parlamentului să fie puse pe umerii Primăriei Chişinău, ca anume noi să limităm libera exprimare și acțiunea de protest, ce de fapt se permite prin lege. Voi vreți ca Primăria să facă asta pentru voi, deoarece nu aveți curaj și puneți și polițiștii sărmanii să facă lucrul pentru voi.