Deocamdată nu se cunoaște mai multă informație, referitor la contextul atacului. Întâmplător sau nu, azi la prânz Ministerul de externe de la Moscova anunța că nu vede niciun risc pentru cetățenii săi din Transnistria
Să înțelegem că provocarea va fi un motiv să vadă riscuri acum?