Plângău, despre interviul deputatului Odnostalko acordat principalul propagandist rus, Soloviov: __Mi-am înghițit greața și am privit interviul deputatului Odnostalko acordat principalul propagandist rus, Soloviov. Acest deputat ce se identifică drept ucrainean, prin expunerea sa a demonstrat nu doar obediență jenantă, lipsă de scrupule și demnitate, ci și-a trădat etnia ce trece printr-un calvar adevărat, dar și statul în care s-a pricopsit cu o funcție înaltă. Domnul Odnostalko care-și urăște statul și etnia ar fi bine să nu-i aștepte pe soldații ruși la Chișinău, să arunce florile ofilite și să emigreze el în Federația Rusă. Așa va fi mai bine pentru toți, pentru dragostea lui față de lumea rusă, cât și pentru oamenii normali ai Republicii Moldova ce vor pace, liniște și să fie independenți în decizii și gândire
📺 Constantin Cheianu, despre revenirea Nataliei Morari în media: M-am îngrozit și eu să văd câtă lume s-a grăbit să salute revenirea dnei N. Morari în jurnalistică. Nu văd mare diferență între babele de la Orhei extaziate de Ilan Șor și acești fani ai N. Morari.
Este o persoană care se consideră ieșită din comun (și într-o anumită măsură chiar este) și de aceia crede că poate avea morala ei, diferită de normele de care ne ghidăm ceilalți
Nu e problema mea că s-a dovedit a fi un personaj căruia îi place mai mult să jongleze cu viața și cu principiile decât să aibă niște principii.
M-aș mândri cu moldovenii, dacă nu i-ar accepta nici revenirea, nici faptele.
Caricaturistul Alex Buretz i-a dedicat o caricatură Nataliei Morari, cu privire la reîntoarcerea în media: Decizia acesteia a fost comparată cu Gospodarul se întoarce și întoarcerea lui Voronin în politică
⚖️ Usatîi nu își va cere scuze. Fostul ministru de Interne Oleg Balan nu a reușit, din nou, să-l oblige legal pe Renato Usatîi să-și ceară scuze pentru o notă publicată pe Facebook unde se menționa despre încălcările legii comise Balan, pe atunci șef la MAI. CSJ a menținut o decizie din 2019 în favoarea lui Usatîi.