📺 Constantin Cheianu, despre revenirea Nataliei Morari în media: M-am îngrozit și eu să văd câtă lume s-a grăbit să salute revenirea dnei N. Morari în jurnalistică. Nu văd mare diferență între babele de la Orhei extaziate de Ilan Șor și acești fani ai N. Morari.
Este o persoană care se consideră ieșită din comun (și într-o anumită măsură chiar este) și de aceia crede că poate avea morala ei, diferită de normele de care ne ghidăm ceilalți
Nu e problema mea că s-a dovedit a fi un personaj căruia îi place mai mult să jongleze cu viața și cu principiile decât să aibă niște principii.
M-aș mândri cu moldovenii, dacă nu i-ar accepta nici revenirea, nici faptele.
Caricaturistul Alex Buretz i-a dedicat o caricatură Nataliei Morari, cu privire la reîntoarcerea în media: Decizia acesteia a fost comparată cu Gospodarul se întoarce și întoarcerea lui Voronin în politică
⚖️ Usatîi nu își va cere scuze. Fostul ministru de Interne Oleg Balan nu a reușit, din nou, să-l oblige legal pe Renato Usatîi să-și ceară scuze pentru o notă publicată pe Facebook unde se menționa despre încălcările legii comise Balan, pe atunci șef la MAI. CSJ a menținut o decizie din 2019 în favoarea lui Usatîi.
Din aceeași ediție