Din aceeași ediție
Invitat la emisiunea lui Vladimir Soloviov, unul dintre principalii propagandiști ai Kremlinului: __Ce înseamnă asta? 2 săptămâni și nu au luat niciun oraș mare? Cu cât trece timp mai mult, cu atât asta-i întărește pe ucraineni. Ce fel de plan operativ a fost? Dacă nu a existat un plan tactic și dorință de a lua sub control vreun oraș mare - operțiunea e fără sens și nici nu merita începută. Astea toate provoacă întrebări care nu au răspunsuri azi
Nu mai putem opri operațiunea, pentru că asta ar însemna sfârșitul Rusiei. Dacă în următoarele zile nu se ocupă zona Mării Negre și nu ajung la Odesa, atunci eu nu înțeleg pentru ce a fost nevoie de asta. Doar pentru a recunoaște Crimeea și republicile din Donbas? N-are niciun sens.__