INSIDE. Știu, vestea Comisiei de Sănătate Chișinău nu v-a bucurat. Haideți să vă dau și o știre bună. Se pare că guvernarea a reușit să găsească ~~soluții~~ bani pentru ca Moldovagaz să plătească avansul către Gazprom. Va fi dureros pentru buget, însă gaz vom avea și după data de 20, dacă se reușesc plățile în termen