Poliția îl contrazice pe Ceban și postările sale de pe facebook: „Utilizarea undei verde la semafor este în descreștere. Sunt speculări nefondate. Cifra indicată este cu mult în descrește față de perioada precedentă, peste jumătate din numărul care era anterior, care era de la 70-80 în sus”