Reacția lui Sergiu Sîrbu: Acest dosar a fost reluat, atenție, deja a treia oară, după ce a fost clasat de două ori, din lipsă de probe și de fapte infracționale! Am demonstrat atunci că nu am nicio atribuție la cele invocate, sunt gata să demonstrez și a treia oară. Resping categoric toate acuzațiile. Nu am de gând să mă plâng sau să evadez