Concluzia 2: Cineva ~~va primi~~ a primit o săpuneala zdravănă din turnul de control și… turul II al alegerilor de la Bălți, foarte probabil, intuiesc eu, va fi anulat. Mâine în timp ce oamenii vor fi în cabinele de vot sau săptămâna viitoare, după ce actul electoral se va consuma. Eu, cel puțin, o altfel de situație de bun simț și în spiritul legii, nu prea văd. În noul context, ar urma ca turul II să fie organizat repetat. Marele mister ce rămâne a fi dezlegat: Cu ce candidați? Or, la cum se așează lucrurile, potrivit unor surse, Monaco de Bălți se amână pe o perioadă nedeterminată 😉