Statele Unite au devenit lider mondial în minarea de Bitcoin: Noile date, care acoperă perioada până la finele lunii august, arată că SUA concentrează 35,4% din activităţile de minare de bitcoin, faţă de 16,8% la finele lunii aprilie, urmate de Kazahstan, cu 18,1% (comparativ cu 8,2%) şi Rusia cu 11% (faţă de 6,8%)"
... și pentru că e sărbătoare pentru cei de la Capitală - băgăm o glumiță bună-bună :)